- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > Štěňata > Vrh A > Námluvy a březost

Námluvy a březost

Námluvy

 V úterý 7.12.2010 měla Dorotka významný den. Pan doktor potvrdil, že nastávají ty správné dny, nelenili jsme a vyrazili směr Vrátkov. Woody (jinak Lustans Double Impact) se naší panence evidentně líbil.  Nebudu se rozepisovat  o tom, jaký Woody je - to si ostatně můžete najít na jeho stránkách. V kostce: je moc milý, už na první kouk se nám líbil  (Dorča i já jsme byly nadšeny), krásně osrstěný (prápory mu vlály),  pravý chlap.

Na to, že je to kus psa, má moc pěknou, jemnou hlavu - takovou jakoby něžnou (kdo byl vlastně na těch námluvách? Skoro to vypadá, že se namlouvala panička).

Celou Dorotku oňuchal a na nic dlouho nečekal. Chvilku kolem sebe tančili seznamovací taneček A BYLO TO ! Nejspíš jsme se i Dorce trefili do vkusu, protože žádné "drahoty jako prvnička" se nekonaly. Naopak, spokojeně si pomlaskávala. Vše proběhlo jak mělo a my budeme malým pulečkům držet tlapičky, ať to dobře dopadne. Těsně po novém roce se budeme těšit na sono a v něm snad malé bublinky .   
 


 Březost  (vytaženo z "novinek", tak prosím čtěte odzadu - tedy zespodu)

 • 5.2.2011  Máme 9 černých štěňátek. Měla jsem včera pravdu - páteční scénář tomu napovídal: ve 2 v noci Dorce odtekla plodová voda a v 3.05 přišel na svět první kluk. S různě velkými přestávkami se postupně vylouplo 6 kluků a 3 holčičky. Dorka byla statečná a šikovná, jen sem tam hekla. O mimísky se  vzorně stará, čisti je a oni se přicucli na první snídani.  
 • 4.2.2011  Čeká nás neklidná noc! Sobota je 60.den a nejspíš bude s velkým D. Dorotka dnes nesnědla oběd, k večeři se ani nezdvihla. Rychle dýchá, občas pokňukne, začíná hrabat pelíšek pro slehnutí. Nemůže si vybrat mezi gaučem (pod ní deka, igelit atd) a porodnou. Každou chvíli chce ven, jen tak cvrkne, zatlačí  na velkou, skoro už bez výsledku a honem domů.  
 • 4.2.2011 Dnes je 59.den březosti - můžeme být v klidu. Kdyby se mimískům zachtělo na svět, už by to ustáli, nebyl by to potrat, ale porod. Dora musí poslední dny hodně často na malou, nejspíš ji mrňata tlačí na močák. Prostě těhule. Dnešní ranní teplota byla nižší (jen 36,8°C) a taky se moc nehrnula ke snídani. Může to být první předzvěst porodu, nebo ji prostě není nic moc. Ale vzhledem k tomu, že ji nakonec spořádala, tak si myslím, že to nebude tak horký, ... snad, zatím,...
 • 1.2.2011  Na závěr 56.dne je teplota i vše ostatní v normě (37,6°C). Dorotce se nechce moc hýbat, venku rozhoupe bříško v pomalém klusu a za chvíli už se válí ve sněhu. Dnes se nechala vyprovokovat Zojkou ke hře na zasněžené zahradě, vypadá při tom docela vtipně - její štíhlá hlava, nohy a k tomu to její veliký bříško. 

 • 31.1.2011  Dnes končíme 55.den - začínáme měřit teplotu. Výchozí hodnota je 37.4 st.C. Kolem pupíku má úctyhodných 88 cm.  
 • 31.1.2011  Nějak nestíhám doplňovat informace...takže zatím v krátkosti (brzy se polepším): Doris nám kyne před očima, chudinka, sotva se valí. Týden před porodem váží 33 kg, tzn., že přibrala necelých 7 kg. Ještě ji pro zajímavost změřím kolem pupku, určitě bude mít víc než páníček. Nalévá se jí vemínko, má mléčnou sekreci.  Miminka v bříšku rejdí jako klubko hadů, je to vidět i na pohled. Začíná se jí taky spouštět bříško dolů, jak povolují křížové vazy. Vyfotím, zdokumentuju, slibuju. Od čtvrka má doma připravenou porodní bednu, zkraje se na ní moc netvářila. Ale vzhledem k objemu svého bříška se nevejde do svého pelíšku a tak už 2 noci chrní v porodnici. Aspoň se tam může pohodlně natáhnout.
 • 22.1.2011  Kopou!  Ležím si tak u telky, Dorka natažená podél mě, ruku na jejím boku . . . ťuk, ťuk, . . . Lehounké ducnutí a hned ústup. Posunula jsem ruku víc na břicho a hned jsem se mazlila se dvěma prckama. Jedno mě zdravilo v maminčiných slabinách, druhé až skoro pod žebry. Zvláštní pocit, pěkný.
 • 19.1.2011  Podle PUPÍKU budoucí maminy začínáme mít dojem, že bude mít přinejmenším slůňata. Je jí stále teplo, povaluje se na zemi a funí.
 • 4.1.2011   Jsou tam - bublinky! Včera jsme byli u našeho pana mudra a hned na první kouk je tam objevil.  Dorotka je tedy prokazetelně březí a my se těšíme na štěňátka.  

   

 • 31.12.2010  Některé tradice jsou hezké a k nim patří SILVESTROVSKÝ VÝŠLAP K ČERTOVCE . Potkáte spoustu známých, podáte si s nimi ruku a placačku,  popřejete zdraví v příštím roce. Počasí bylo tak akorát, lidí mraky, pejsků přiměřeně. My si to užili, jen Dorka byla, jako často v poslední době, k ostatním psům nedůtklivá.  Asi má strach o ten svůj plný štěnětník.  Přidám dvě dnešní povedené hlášky:
 • 1) známý podotkl na adresu volně pobíhajících holek, škoda je nevyužít, daly by se přece zapřáhnout do sáněk s dětmi. Na to kamarád Honza odvětil: " to těžko, tyhle psi jsou totiž jen dekorační".  
 • 2)  cestou zpátky měly psice plné tlapky zmrazků a Zojce to už moc nešlapalo. Usadila jsem ji teda Pepovi do batohu, koukala ji z něho jen hlava. Vtom nás dochází skupina posilněných výletníků a my slyšíme: "tak se na to podívejte, já si nosím ze silvestra opici a tady ten si nese lišku"!   A pak že není veselo!     

  

 • 29.12.2010  Po poradě s naším panem doktorem odkládáme sono na příští týden, ach jo, to jsou nervy!  
 • 28.12.2010  Jestli je Dorča březí se dozvíme už brzo, je to už  22 dní od krytí, v nejbližších dnech tedy pofrčíme na ultrazvuk.
 • 26.12.2010  Tak teda nevím - podle páníčka je to jasný, prostě jeho miláček Dorinka je úplně, ale úúúúúúplně jiná, tak přece musí být těhule. Za normálních okolností je rozmalenec rozmazlená a teď mi přijde, že je vtěrka na Ntou a ještě víc. Dokonce zase může (ale až k ránu, když je FAKT chladno) do postele . Panička kritickým okem hlídá Dorčiny bůčky a zdá se, že se trochu plní. Ale když ono je to těžký, teď ji musíme přeci přilepšovat. To je "vitamínek" sem, vitamínek tam (vitamínkem rozuměj dílek mandarinky, kousek jablíčka).  No - za vitamínek se, pravda, schová i kousek sýra,  šunčičky,....Takže jsme stále v čekání....

 

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky