- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > O nás

O nás

     Jsme malá chovatelská stanice ve východních Čechách, v malém městečku. Abychom si to ujasnili nejsme tak úplně stanice spíš chovatelská rodina. Ale fakt malá. Máme jednu fenku šeltie Zoju ze Souhvězdí Orionu, která měla v roce 2008 první štěňátka. A protože bylo potřeba chovatelskou stanici nějak pojmenovat padla volba na naši Krčmu. Zažádali jsme, povedlo se hned napoprvé a název Z Polické Krčmy byl FCI schválen.

Krčma proto, že k ní máme blízko. Fakticky (přímo v ní bydlíme), i tak nějak jinak. Rodina Krčmu vlastní či spouluvlastní odnepaměti, provozujeme tu hostinec (posledních 15 let můj taťka). Byla postavená v roce 1720, jestli se nepletu, hned po klášteru první v Polici. Však má taky č.p. 1. Na obrázku je z roku 1920.               

Od roku 2008 je náš kamarád fenka flat coated retrievera Dora ze Štěnkovského lesa. Převzala na jaře 2011 po Zojce chovatelskou štafetu.

  

 

Jak to všechno začalo

...jako  ledaskde jinde.

Jako malá jsem mořila o jakékoli zvíře. Naši (ač o to sami kdovíjak nestáli) moji vášeň docela tolerovali. Domů jsem natahala všechno možné - tu kotě, tu ptáče. Došlo i na čolčí farmu na zahradě. Byli mi povoleni králíci, nějaké to morče.

Jenže, co je to všechno v porovnání se psem, že. Dědu nimroda a jeho lovecké ohaře jsem trápila svým pofiderním výcvikem, tahala psy do postele, do lesa i na první rande.

        

Mládí jsem trávila na koních a se psy. Všechny prázdniny jsem prorajtovala na kobyle a procourala se psem po lese. A konečně se svým psem. Mysliveckému srdci dědy se zželelo dušičky, která tak touží po vlastním čoklíkovi.  A protože taky nechtěl přijít zkrátka a přál si podpořit rodinné myslivecké naděje, padla volba na velšteriéra. Do rodiny přišla Eta z Kronlandu (nar. 5.5.1980), domácky Elinka.

     

No, pravda, zkraje jsem moc nadšená teda nebyla. Ale pohltilo mě to. Mezi studiem gymplu jsem lítala po lese a trénovala norování. Prometla jsem pár výstav, zvládly jsme barvářské zkoušky. A v norování Eli nakonec excelovala. Staří nimrodi jen kroutili hlavami. Elina odchovala 2x štěňata, žila, myslím, moc hezky život.

  

S manželem jsme měli dobrmana, jeho slova "na vojně se mi líbili dobrmani, to je jediný pes, kterýho si umím představit" jsem vzala opravdu vážně. Po rozvodu zůstala u něho.

A zas ten stejný problém. Chyběl mi pes. Začala jsem pátrat, co by se mi tak jako šiklo. Narazila jsem na šeltie a bylo rozhodnuto.

          

 Kdo má šeltie, ví...jsou to takový stíny kolem páníka. Trošku uštěkaný, trošku líný. Heslo je "hlavně nenápadně". Nenápadně si něco čmajznout na zub, nenápadně se přimotat do postele. Nenápadně hupsnout do auta, aby se, nedejbože, neodjelo bez ní. Všude jde vzít sebou, je taková skladná, na návštěvy jako dělaná. Nejdřív jsem si jela až za Brno pro trikolorní Jenny (Jennifer Black z Černé hlásky, nar. 27.10.1998) a za pár roků po zlatou Zoju ze Souhvězdí Orionu.

Starší Jennynka v 8 letech onemocněla, chřadla a museli jsme se s ní rozloučit.

V březnu 2007 se našlo na obci malé štěně, černá koulička, oči jako trnky a protože bylo zrovna Pepy, dostala kulička mašli a Pepa dárek. Pátrali jsme čemu je Terri podobná...no, že by takovýmu tomu retrívrovi, však víte, takový černý, no, moc nejsou vidět, flat se to prý jmenuje...

 

Bohužel nám Terka nedělala radost moc dlouho, na Štěpána toho roku si ji brácha vzal, jako už kolikrát, na přechod skal, daleko nedošli...kousek od baráku letěla nadšená sněhem, a přes ulici. Projíždějící auto nestačilo zabrzdit.

Od té doby jsem ale měla jasno, už jsem věděla co je flat, pokukovala jsem po nich na netu, chodila šmírovat do mateřského centra, kde Milada Macháčková dělala canisterapii s flety. Aniž jsem to předtím tušila, měla jsem je za humny. A neustále jsem doma zdůrazňovala "TOHLE bude můj další pes"!!

Prašule nebyly, ale znáte to ...co leží v palici a v srdíčku, se vždycky nějak udělá. Milada měla právě vrh D, od své  milované Adélky, a jako na potvoru zbývala jedna holčička. Samozřejmě jsme se jeli podívat a samozřejmě přijeli s Dorotkou.

A tak v květnu 2008 začala moje veliká, myslím, že už doživotní, láska

  - láska k fletům .

 

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma