- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > NOVINKY > Novinky 2015

Novinky 2015

 • 25.1.2016 kocourek Garp (super jméno, co říkáte :) ) je už skoro týden v novém DOMA. A vypadá to, že si vede skvěle. Alespoň dle zpráv nové paničky. Okamžitě si je omotal kolem packy, spí pěkně v člověčí posteli, pozoruje přes okno sněhové vločky, věší s paničkou prádlo, řádí v tunelu - no co mám povídat, prostě normální spokojené kotě. A my jsme rádi. Za milé, milující a zodpovědné páníčky. Tak broučku Garpíčku, užívej si bezstarostného života a dělej doma jen radost!

 • 6.12.2015 už to byl měsíc, co se naše smečka dočasně rozrostla o malého šedého špunta. Z bezbranného tvorečka se stala malá kočkovitá šelmička. Jen co vypochodoval z porodní  krabice, jal se prozkoumávat svět, tedy přesně řečeno obývák. Zjistil, že fenečky mají lepší pelíšek, opustil krabici a nastěhoval se k pejskům. Lusilka se vrátila na svoje křeslo a zpovzdálí pozoruje to své nadělení, bydlící se psy. Šedivka má plnou tlamičku zubů a už umí chodit na kočičí záchůdek. Jen ta strava - prostě ten hnus co mu nabízíme,jíst nebude a nebude :). Asi mu zatím plně stačí mámin mléčný bar. Vymetá po celém bytě, a ano, občas vyleze ozdoben parádní pavučinou! Dnes vymetal za dveřmi a taky jimi pěkně dostal. Zakvičel a alou do bezpečí k Zojce. Máma ho staroslivě olízala a za chvilku už zase metošil na výzvědy.

 • 19.11.2015 Našemu očičímu miminku už bylo 14 dní. Podocáskovým průzkumem si troufnu odhadnout, že to je zase chlapeček. Od víkendu kouká na svět udivenýma očima, pravda pátek a sobota to vypadalo, že bude jednooký Žižka :). Ale ne, i druhé očko se umoudřilo, dozrálo a teď na nás brouček čumí jako puk. Po krabici už pěkně pochoduje a rozčiluje tím svoji maminku. Ta na něho stále něco pobrukuje, dohlíží na něho.

 • 3.11.2015 úterý začalo nenápadně. Lusilka se tvářila naprosto klidně, spala, tak jsem mazala do práce. Ale už za 3 hodinky jsem mazala z práce zase domů. Budoucí maminka chodila po bytě, brečela, hledala místo ke slehnutí. Samozřejmě se jí připravená porodnice nelíbila. Kolem 14.té hodiny to vypuklo plnou parou. Po chvíli tlačení (už vzorně v porodnici) vykouklo na svět miminko. Spolu s Lusilkou jsme ho zaopatřily a čekaly na pokračování. A čekaly a čekaly... za nějakou chvíli se mamina uložila ke spaní, miminko přicuclé na cecíku. Klídek, pohodička. Takže už podruhé nám připravila jedináčka. Nevadí, bude to zase miláček rozmazlený. Námi i psími tetkami, které mimochodem opět zdatně asistovaly u porodu. A s čerstvým holátkem se musely hned seznámit. U nás už klasika!

 • 31.8.2015 Lusila se po roce roztoužila a řádně rozezpívala a tak jsme se poradili s panem veterinářem, který pravil, že teda Lusilka fakt stará není (jako na kočičí rodění) a je ve skvělé kondici. Tudíž jsme ji naložili do auta. Potvora, hned v autě zmlkla a správně odhadla, kam že ji to vezem. Ano, za ženichem. Podle kulatého bříška a spokojeného spaní byla mise úspěšná a uvidíme, čím nás začátkem listopadu překvapí.
 • 11.8.2015 Návštěva na Hořičkách u Dáši a Dottinky (Dottie Amyflat). Správné holčičí povídání, koupání v bazénu... a tak. Vedro jsme přežily v chodbě.. uf!

 • 6.8.2015 Canisterapie ve Rzech - zase po roce děláme s Renatou s její Barunkou radost dětem na táboře. Věnovaly jsme jim celé odpoledne, doufáme, že k jejich spokojenosti.

 • 2.8.2015 Cestou na dovolenou nás navštívil Dorotky syn Aschar s paničkou Lidnou. S Lindou jsme pokecaly a psiska se vylítala potokem.

 • 30.7.2015 Letos se narychlo vymyslela řeka - blízká a přesto pro nás neznámá... Orlice. Vzali jsme sebou i psí holky, pro které to byl super zážitek. Dorotka i Rozárka se na raftu chovaly jak staré vodačky.

 

 • 14.7.2015 jsme dostali pozdrav od naší odchované kočičky Kačenky. Má se náramně - s maminkou Lusilkou zdravíme do Prahy

 • 10.6.2015 nezanedbáváme canisterapii - tentokrát v mísním Domově důchodců. Aby to Zojce nebylo líto, vzala jsem ji pro jednou sebou. Je pravda, že spoustě babiček je malý pejsek milejší. Tak občas naši psí babču vezmu mezi babči.

 • 8.6.2015 navštívili jsme naše štěně :) . Dali jsme si s Brňáky sraz na půli cesty, na jejich chalupě v Orlických horách. Parádní odpoledne s úžasnými lidmi. Naštěstí to mají "hozené hodně podobně" jako my. Bylo o čem povídal a co mazlit - úžasné. Doufám, že jsme se neviděli naposledy.

 • 16.5.2015 tuto sobotu se v Náchodě konalo školení a zkoušky pořádané sdružením Canisterapie Náchod. Byla to krásně strávená sobota s lidmi, kteří to mají hodně podobně jako já. Dopoledne byly přednášky, odpoledne jsme byly s Dorotkou přezkoušeny. A dopadly jsme na výbornou. Pejskové si to také náramně užili, řádili na louce, počasí přálo, co ví si přát.

 • ŠTĚŇÁTKO!!  4.5.2015 se v Brně narodilo štěně! A ne ledajaké! Naší odchované Amátě se narodil zdravý chlapeček. Po předpokládaných problémech s porodem (prvnička, jedno štěndo,...) se potvrdilo proroctví MUDrů, a tak s jejich pomocí se z Amáty stala maminka a z Dorotky babička. A je to kluk jako buk. A protože je to jedináček, má celý mléčný bar a veškerou péči jen pro sebe. Bude to vymazlené a hýčkané miminko. Kdybyste věděli o někom, kdo nutně potřebje super psího flatího kluka, neváhejte nás kontaktovat.

 • A velká novinka: souhlasili jsme s tím, že poskytneme jméno a záštitu chovatelské stanice naší odchovankyni Amátě pro odchování štěňátek. Tím pádem jsme kolem 2.5.2015 v očekávání vrhu B z Polické Krčmy. Krytí proběhlo v pořádku, těšili jsme se na ultrazvuk. Bohužel se ukázalo, že miminek bude málo, res.jen jedno. Pravda, trošku zklamání. Ale když jsme to rozdýchali, začali jsme se těšit na psího jedináčka! Věříme, že příroda ví, co dělá. Věříme, že Amy vše zvládne a bude na světě o jednoho rozmazlenečka víc.
 • 27.4.2015 Nějak to tu zanedbávám! Ale ne že by se nic nedělo. Chystáme se s Dorotkou na canisterapeutické zkoušky, pomalu nám vyprší dvouleté osvědčení.
 • 16.1.2015     s kamarádkami Danou a Renatou jsme si udělaly parádní psí mejdan. Sešly jsme se u nás a báječně jsme si to s Dorotkou, Rozárkou a Zojkou užily. Fenečky řádily nejdřív na zahradě, na to v obýváku. S vypitým vínem klesala naše bdělost a holky to bleskem využily - hned se napáskovaly na gauč :).

 • leden 2015   užíváme si zimu se všemi jejími náladami... Plno sněhu a ani se nenadějeme jsme na blátě. Jedině Dorotce to neva, dokáže řádit úplně všude. Byli jsme očkovat, všechny tři (dvě fenečky + jedna číča)

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma