- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > NOVINKY > Novinky 2014

Novinky 2014

 • 5.12. kočičí chlapeček našel nový domov- budeme si moc přát, aby to byl domov milující. Dostal příznačné jméno Snížek. Tak Snížku, nedělej nám v tom širém světě ostudu, měj krásný, spokojený a dlouhý život. Budeme se těšit na zprávy a fotky, broučku.
 • Naše koťáko je pěkné číslo, už to není roztomilé miminko, ale pěkný ďáblík. Chodí čůrat na bedýnku, občas to teda ještě zkusí na mámu, zakníká, provokativně chodí mámě před nosem... ale když nepochodí, odcupitá na záchůdek. Má plnou hubičku zubů, ale asi si myslí, že je má jen na hraní. Protože krom maminčina mlíčka ještě nic neochutnal! Je sám, tak mu holt mléčný bar stále stačí. Jo a bílá barva... tak ta je FAKT príma! Jak všude šmejdí, tak není bílý, ale šedý. Každou chvíli má na nose paučinu a čumák do šeda. Jako tradičně jsem zrušila kočičí porodní krabici, protože asi před týdnem ráno koukám, hledám a kocourek spinká s fenečkami v psím pelechu. Je vtipnej, kolikrát je tam sám, v tom obrovským pelechu :). Odčervovala jsem mrňouse i celou smečku a v pohodě, žádný karambol se nekonal.

 • Užíváme si krásný a klidný podzim.

 

 • Kočičí miminko celý první týden prospalo. Bříško má plné k prasknutí, bodejť by ne, když má mléčný bar jenom pro sebe. Psí holky jako tradičně nedělají nic jiného, než hlídají koťátko. Sedí před bedýnkou a vartují.

 • koncem července byla naše britská modřice Lusila u ženicha- u bílého britského kocoura Damiána. Námluvy byly úspěšné a Lusi nám v sobotu 24.9.2014 nadělila krásné nadělení - koťátko zajímavé barvy... tentokrát máme bílé miminko. Ne tak docela, na čele má 3 šedé šmouhy. Možná mu do roka zmizí, a když ne, aspoň bude mít zvláštní poznávací znamení :). A že je jen jedno? No, nedá se nic dělat, asi je to tím, že už není Lusilka nejmladší, konečně nikdy neměla kdovíjak početné vrhy. Jediné, co mě na tom trošku mrzí, že nebude mít drobeček ke hraní kumpána. Ale oni to fenečky taky zvládnou!
 • červenec 2014: vrátili jsme se z dovolené, kterou jsme si moc užili a v pořádku našli i domácí osazenstvo. Týno, děkujeme za hlídání. I když malá komplikace byla - holky chytly psincový kašel, nebo-li laryngitidu. Bez antibiotik se to neobešlo, ale už jsou v pořádku.
 • Goldenní slečna Rozárka už je v nové smečce a tak pilně socializujeme.
 • Smutnou novinkou je, že Kubova kočička Norrinka měla na tomhle světě vyměřený hodně krátký čas - odešla na autoimunitní selhání, netvořily se jí červené krvinky... je nám to moc líto, byla to miloučká panenka. Chovatelka Norrinky se zachovala více než vstřícně, a tak si naši mladí vybrali novou kočičí slečnu, Rose. Je to pěkná divoška a snad jim pomůže nemyslet na to smutné, co bylo.
 • další novinka, tentokrát šťastná, je, že naše Lusilka byla u ženicha a podle toho snažení a následného spaní, bych řekla, že mise byla úspěšná. Koncem září se uvidí.
 • ve středu 30.7. jsem zase byla ve Rzech na canisterapii. Každoročně je tu tábor se zdravotně handicapovanými, tak jsme jim i letos udělali snad pěkné odpoledne. V rámci socializace s námi byla i Rozárka a Zojka.

 • červen 2014: pravidelně s Danou navštěvujeme goldení nadělení v sousední vesnici. Zlaťačka Bára nadělila kamarádce Renče sedm malých zlaťáčků. A protože měla Dana dlouho dopředu zamluvenou nejhodnější a nejkrásnější holčičku, tak ji někdo tam nahoře vyslyšel. Aby nemusela bláznivě vybírat, narodila se slečna jen jedna! Takže růžička mezi trním dostala jméno příhodné -  Rozárka (Rozinka, Róza) a zaplní bolavé a prázdné místečko v srdíčku po Kendýskovi. Ostatní kluci jsou bratři jak se patří: nic nedají sestřičce zadarmo, řádí, blbnou, ... ale na Rozku si nepřijdou, umí si je hezky srovnat! Už se s Dorotkou těšíme, jak budeme s novou malou kamarádkou venčit.

 • 13.4.2014 Tak - jarní hárání máme za sebou, tentokrát se to obešlo bez nápadníků kolem zahrady. Jen jednou se "krásný" amant propašoval (záhadně, nevíme kudy) na zahradu a spal pod lavičkou. Naštěstí už bylo po těch správných dnech, tak ho Dorotka sama s vervou vyprovodila.
 • 6.4.2014 Veliká novinka! Jakub a Xenie si do svého bytečku pořídili první společné zlatíčko - mainskou mývalí slečnu Norrinku. Zkraje byla velmi nesmělá, lekavá, vypadala smutně a osaměle. Chyba lávky, jen do druhého dne. Po týdnu už je "paní domu", neohrožené a veslé a uvrněné kočičí mládě.

 • 19.3.2014 Naší Dorotce je 6 roků! Holčičko naše černá - přeju tobě i tvým sourozencům (vrh D od Milada) ještě nejmíň jednou tolik zdravých roků před sebou. Bezstarostné štěkání, běhání a mazlení!!! Už si ani neumím představit, že jsem tě neměla . Naši modelku zvěčnila Xenie , děkuju.

 • Panička našeho Antonyho alias Toníka nadělila sobě i Tondovi krásný dárek k narozeninám - profi focení. Nádhera, že!?

          

 • 5.2.2014 jsou to 3 roky, co jsme na svět přivítali naše Dorotí miminka. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Přejeme jim zdraví, plnou náruč lidské lásky a plno roků před sebou!

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma