- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > NOVINKY > Novinky 2011

Novinky 2011

   

  • 31.12.2011 Trošku lenošíme přes svátky. Holčičky nás celý prosinec trápí háráním. Dorka už má odbyto a teď je v nejlepším Zojka. Nedá se moc vyjít ven - jednak bylo všude bláta , panička  léčila průdušky a pak ty nápadníci! Kam se hnem, tam mažou za námi naštvaný. A jaký výběr genového potenciálu! Tak radši holky naložíme do auta a vyvezem dál do přírody. Jako třeba na Štěpána... vyjeli jsme na Slavný a procházkou k hřibům. Ne těm jedlým, ale kamenným. Počasí nic moc, ale berušky se vyřádily.

 • 18.12.2011 Cestou k babi jsme udělali přestávku a zastavili se v lese, aby si holky užily letošní první sníh. To bylo radosti!

 • 8.12.2011  O víkendu se Ejmy (Amáta z Polické Krčmy) zúčastnila soutěže 2. Mikulášský závod štěňat a z 15 pejsků ve své kategorii obsadila 1.místo! Mám radost - z Ejmynky, z paničky a vůbec ... jsou borci. Gralulačka veliká letí na Brno.

 • 28.11.2011 každá z holek má vlastní pelech, přiměřený jejich velikosti. Ale daleko nejčastěji chrupou takhle (pokud se tedy zrovna neválejí na gauči, že):

 

 • 24.11.2011 Založila jsem kotátkům jejich vlastní stránku, kam budu psát jak se jim daří.
 • 16.11.2011 Konečně! 66.den březosti si Lusilka vybrala k porodu. Ráno byla neklidná, hledala útěchu na střídačku u paničky a u Dorotky. V 11h se narodilo první miminko, hodinu na to druhé. Podle pupíku to vypadalo na pěknou nadílku, ale příroda určila, že to budou dvojčátka. Podle prvního odhadu bych řekla, že holka a kluk... jenže kotě není štěně, takže kdoví. Vše se zdá v pořádku, miminka se krmí a Lusila spí. Fotky na rajčátku.

 • 14.11.2011 Lusila nás napíná... místo těšení začínám být krapet nervozní, i když ještě nejsme za tolerovanou hranicí přenášení. Holka se zdá být úplně v klidu, když nespí, tak se mazlí. Bříško ji kleslo, vypadá chuděrka, jakoby měla zavěšený míč pod břichem. Tak prosím, držte nám palce.
 • 8.11.2011  Dozvěděla jsem se krásnou zprávu. Toník byl na své druhé výstavě a nevedl si vůbec špatně. Mezinárodní výstava Praha 5.11.2011, rozhodčí MVDr. Bendová. Ocenění V3 a krásný posudek: devítiměsíční pes, skus nůžkový, dobře stavěné kostry, s pevným rovným hřbetem, správně zaúhlené končetiny, výborná mechanika pohybu, osrstění a zbarvení standardní. Tož  velká gratulka (tu mechaniku pohybu má teda po mamince, abyste věděli - přesně před 2 roky totéž napsala tatáž rozhodčí Dorotce :-))).
 • 6.11.2011   Nedělního večera jsem využila k aktualizaci sekce našich Áček. Jo a Lusilka, tak ta je v pohodě. Jí, spí a občas přemýšlí. Sice už má nachystanou porodnici, ale trošku mi připadá, že by na mě ráda vybalila nějaké překvápko - třeba ve skříni, že... nebo pod postelí ... ?
 • 26.10.2011 Kočičí miminka kopou, spíš teda jen tak šimrají... Lusila nastrkuje bříško každé ruce, která je ochotná ji mazlit, no a včera mě poprvé koťátko ťukalo do dlaně. Tajemné, krásné,...

 • 23.10.2011 Nedělní pohodička - těhulka Lusilka a Dorotka si dávaly s paničkou kafe v posteli :-). Pár dalších fotek na našem rajčátku - a ne, nestydíme se....

 • 17.10.2011 Víkendu 15.-16.10.2011 jsem s Dorkou strávila ve Dvoře Králové. V sobotu byl seminář o canistrapii, v neděli jsme se pokusily obstát v testech povahových vlastností.  Ráno na louce poslušnost (odložení, přivolání, aport, chůze na vodítku, sedni, lehni) , reakce na běh a  pád cizího člověka. V Domově důchodců pak setkání s rozhodčím (pořádné ohmatání pejska, všech jeho konců, oušek, zubů), reakce na invalidní vozík. Pak simulace polohování. Nakonec reakce psa na hlouček lidí s patřičných hlukem, chaosem, výkřiky, spadlou berlí a otevřením deštníku. Obstály jsme s moji černou holčičkou a máme na 2 roky "papír". Fotky na našem rajčátku.

 

 • 7.10.2011 Průběžně sleduji rajčátko našeho odchovance Asana (Aslan z Polické Krčmy) a moc se mi přístup jeho rodinky líbí. Kluk je všude s nima, je to věrný parťák malé Viktorky, berou ho na vycházky, na dovolenou, na návštěvy. Vypůjčila jsem si jednu povedenou fotku:

 • 4.10.2011 nechci to zakřiknout, ale micinka Lusilka je líná, mazlivá a strááášně hladová. Takže... asi bude těhulka. Dokonce cecíky má zrůžovělé, to by taky měla být známka březosti. Začínám se náramně těšit na šedivé kuličky :-), které by se měly narodit zhruba za měsíc. Držte Lusilce s námi všechny pacičky!

   

 • 1.10.2011 využíváme krásné babí léto a chodíme co nejvíc ven. Dorka si užila jednu z posledních letošních koupaček v rybníku s místním názvem Hlavňovák.  

 • 25.9.2011 Máme další výstavní úspěchy... 11.9.2011 se Lucka a Antony z Polické Krčmy  zúčastnili jejich první výstavy v Týně nad Vltavou (rozhodčí p. Václavík)  a uvedli se skvěle: 7měsíční pes, hlava v dobrém vývinu, správný skus, korektní tělo i pohyb s oceněním VN1. Super! Gratuluju! V sobotu 24.9.2011 vyrazil Aschar z Polické Krčmy s paničkou do Liberce na 28.podještědskou výstavu psů (rozhodčí Josef Němec) a posudek: Sedm a půl měsíce starý pes, velmi perspektivní, ve všech proporcích odpovídá standardu, srst odpovídá věku, velmi dobrý postoj i pohyb. Jinými slovy velmi nadějný. Více na jeho webu. Taky velká gratulace! (na fotce Antony s kamarádem MMO) 

  

 • 17.9.2011 Jednu novinku jsem zatím nezveřejnila, ale už to nějak nemůžu vydržet :-). Naše briťulka mňaudáma Lusila se nám rozněžnila a předvedla ukázkovou říji. Protože její vyzkoušený tatínek koťátek František už není, pátrali jsme, hledali a našli. Lusi si udělala výlet do Třebové za Charlikem a tak jsme v očekávání. Buď se znovu rozmrouská a nebo... držme ťapky a uvidíme. Koukněte, jaký je to fešák!

 

 • 13.8.2011 často chodíme s kamarádkou a jejím československým vlčákem Brixem na procházky. Konečně mě taky jednou napadlo vzít sebou foťák, tady je výsledek.

 

 • 1.9.2011 Antony mi udělal taky radost - ale úplně z jiného soudku. Včera zachránil život kokříkovi po kousnutí zmijí.  Na kliniku, kde Toníkova panička pracuje jako sestřička, přivezli kokra ve velmi vážném stavu a nedařilo se sehnat dárce krve.  Po poradě s panem doktorem daroval krev Toník. Byl prý šikovný a ani nepípl. Za odměnu dostal kupu pamlsků, které pak musel vyplavat v rybníku. A kokřík má snad už vyhráno. Za všechny nemocné pejsky moc děkuju - hodné paničce i hodnému Toníkovi. Pokud by vás psí dárcovství zajímalo, informujte se na na nějaké blízké veterině, všeobecné informace jsou třeba tady. Dorka je taky registrovaný dárce.
 • 29.8.2011 Úžasná novinka! Aschar jako první z "našich černých miminek" složil úspěšně OVVR! Paničko Lindo, gratulujeme a děkujeme za úspěšné uvedení našich černoušků do kynologického světa. Mám ohromnou radost, Ascharovi není ani 7 měsíců a udělal to na 220 bodů. Článek TADY.
 • 26.8.2011 Využila jsem volné odpoledne a k "radosti" Dorotky jsem se vrhla na kosmetické úpravy: koupel, česání, stříhání. Následovalo čištění uší a přistřižení křídýlek  - vlastně drápků :-). A nakonec navonění frontlinem. Při těchto procedůrách se Dorotka tváří odevzdaně, o nadšení nemůže být ani řeči. A Zoja? Ta přihlíží z povzdálí a modlí se, abych si na ni nevzpomněla. A Pepa nás při tom párkrát vyblejskl, KUK.

 

 • 19.8.2011 Ve čtvrtek jsme byly s Dorotkou pozvané na popouťové posezení v Domě s pečovatelskou službou. Pro seniory byl tentokrát připraven takový "animoterapeutický program". Pohyblivější senioři se svezli v kočáře, náchodští kynologové předvedli ukázku sportovní kynologie - poslušnost, chůzi u nohy, aport, obranu. Byli nám představeni 3 němečtí a 1 holandský ovčák, samí poslušní krasavci. Na to jsem chvíli povídala o canisterapii a předvedla pár ukázek. Statečnou figurantkou a asistentkou mi byla dcera kolegyně Simonka. Asi nejvíc se babičkám líbilo hlazení Dorky, dávání pamlsků a vůbec muchlání a povídání si. A pak už byla volná zábava - koláče, country hudba, tanec. Děkujeme za pozvání. Tady je pár FOTEK.

 

 • 18.8.2011 Aschárek stvořil krásné povídání o sobotním setkání flatů - ZDE.
 • 14.8.2011 Cestou z Chlumce n.C. (ze setkání flatů) se u nás zastavila panička Linda s Ascharem. Pod záminkou tradiční polické pouti jsme k nám nalákali i Broumováky s Lexou a babičkou. Užili jsme si báječné odpoledne. Pesany jsme se pokoušeli fotit, no nevím ... samá černá čmouha, sem tam pes. Každopádně z Aschara je správný kluk a Lexa je jemná princezna. FOTO
 • 8.8.2011 Našim černouškům bylo v pátek půl roku! Pro samé oslavy dvounožců jsem si to uvědomila, až když jsem si přečetla pěkný článek na stránce našeho Aschara. Takže dodatečně - miláčci moji chlupatý - vše nej, bezstarostné štěkání a pohodu u páníčků Vám přeje maminka Dorotka, teta Zojka a vaše první panička.
 • starší novinky jsou schovány tady.

 

  24.7.2011  Od čtvrtka do neděle měly naše holky chlupaté zase tesknění - sjížděli jsme Vltavu a kupodivu jsme ani nezmokli. Bylo to fajn a holčičky moje, slibuju, že letos se od vás už ani nehnu. Po mohutném vítání teď obě chrápou (Dorka doslova) na gauči. Dnešní novinky ale patří Asanovi -  podle jeho paničky je to borec,  mazel a poklad. Miluje jejich Viktorku a jsou opravdu nerozluční kumpáni. Asan vše zvládá, poslouchá na slovo, Viktorku hlídá a láskyplně opatruje. Aportuje a má rád vodu. Více fotek na jeho rajčátku.

  12.7.2011  Vrátili jsme se šťastně z dovolené - poznávací cesta přes Maďarsko, Rumunsko, pak týden v Bulharsku. Mimochodem Rumunsko nás velmi mile překvapilo (čisto, zeleno, hodní lidé), snad jediná chyba na kráse - mraky toulavých psů, všude. Doma Jakub vše zvládl, holčičky naše chlupaté si snad moc nestýskaly. Dorotka byla uhlídána, žádná nechtěná miminka na cestě nejsou (teda doufám!).

  20.6.2011  Aschar má na svých stránkách krásné povídání o tom, jak strávil svoji první výstavu. Mrkněte, stojí to za to. A ještě jednou k němu i paničce letí gratulace. Pýřím se jako pyšná matka!

  30.5.2011  Kocourek Jonáš od naší Lusilky (z jejích druhých koťátek) dostal kamaráda - bílého britského kocourka Bertíka. Nejdřív si myslel, že to obživla jeho myška na hraní. Pak ho prohnal kolem sporáku a nakonec vytahal za ucho a kousl. To ovšem zakročila panička a vysvětlila mu, že tohle se miminkům nedělá. Po týdnu je to nerozlučná dvojka na lumpárny i na vzájemné mazlení. Tak ti Jonášku přeju, aby sis to s kámošem krásně užíval a paničko, Vám pevné nervy a kupu srandy s kočičáky.

  18.5.2011 založena nová stránka - s citáty nejen o psech. 

  12.5.2011 Ve čtvrtek jsem vzala babičku a psí holky na návštěvu do Broumova. Lexa i Dorka byly naprosto nadšené - to bylo radosti! Nejdřív venku ohromná honička, chvilkama to vypadalo, že tam skáčou hříbata a ne pejskové :-). Déšť nás zahnal domů na kafe a tam holky pokračovaly v blbnutí. To co prováděly se nedá nazvat pusinkování - normálně si 2 hodiny "vylizovaly držky" :-)). Lexa vypadá moc pěkně a spokojeně. Bude asi drobnější po Dorce, má krásně tvarovanou jemnou hlavičku. Víc fotek je na rajčátku.

  3.5.2011    Aschar chodí už nějaký ten týden do psí školky - a řeknu vám, je to úžasné. Vede to jejich paní veterinářka a skládám jí poklonu: schůzky "dětiček" průběžně fotí a fotky moc hezky komentuje. Vysvětluje, proč se pejsek na fotce tváří a chová tak jak se chová. Je mi to hodně blízké a pokud páníčkové dobře naslouchají a berou si vše k srdci, hodně jim to dá. Budou svému miminku, později dorostenci a celoživotnímu kamarádovi dobře rozumět. Snad můžeme z dálky NAKOUKNOUT.

  2.5.2011    Čarodějně májový víkend jsme strávili s partou kamarádů na horách. Náramně jsme si to užili - Dorotka hlídala chalupu a s ní i celé údolí. Každého turistu ohlásila, následně vrčela na ozvěnu vlastního štěkotu :-). S pudličkou Nelinkou moc nepekly, naopak, vzájemně si kradly ohryzanou kost. Pár fotek TADY.

 • 11.4.2011   Stáhla jsem poslední fotky Aslana u nás, ze soboty.
 • 10.4.2011  Dnes ráno odjel i Aslánek, poslední INFO v kronice štěňátek.
 • 9.4.2011    Založila jsem sekci Zprávy z nových domovů TADY.
 • Všechna štěnda kromě Aslana jsou u nových páníčků - nové INFO a FOTKY ze života štěňátek 3.4.2011. 
 • 7.3.2011 Do rubriky Jak to všechno začalo jsem stáhla pár historických fotek. Kdo je zvědavý, tak může kouknout.
 • 5.2.2011  Máme 9 černých štěňátek. Měla jsem včera pravdu - páteční scénář tomu napovídal: ve 2 v noci Dorce odtekla plodová voda a v 3.05 přišel na svět první kluk. S různě velkými přestávkami se postupně vylouplo 6 kluků a 3 holčičky. Dorka byla statečná a šikovná, jen sem tam hekla. O mimísky se  vzorně stará, čisti je a oni se přicucli na první snídani.   
 • 7.2.2011  Tak má Doris k ruce au-pair. Zoja se ode dneška stará o očistu dětiček. Víc v kronice vrhu A a ve fotoalbu.
 • V rubrice Vrh A jsem založila Kroniku- budu tam psát postřehy a zprávy o štěnátkách.
 • 6.2.2011  První noc teda nic moc! Neustálé vybíhání k bedně. Kolem 6.ranní se pánečkovi zželelo vyždímané paničky, zaujal pozici v obýváku a zavřel paničku v ložnici. Ta slastně dospávala skoro do 11 hodin (ne, nestydím se!).... Pěkně nám ta mateřská začíná :-) !
 • 5.2.2011  Založeno nové fotoalbum z názvem Štěňátka Vrh A- snažíme se fotit, ale nejčastěji se jen kocháme nádhernou podívanou. Kam se hrabe televize!
 • 4.2.2011  Čeká nás neklidná noc! Sobota je 60.den a nejspíš bude s velkým D. Dorotka dnes nesnědla oběd, k večeři se ani nezdvihla. Rychle dýchá, občas pokňukne, začíná hrabat pelíšek pro slehnutí. Nemůže si vybrat mezi gaučem (pod ní deka, igelit atd) a porodnou. Každou chvíli chce ven, jen tak cvrkne, zatlačí  na velkou, skoro už bez výsledku a honem domů.  
 • 4.2.2011 Dnes je 59.den březosti - můžeme být v klidu. Kdyby se mimískům zachtělo na svět, už by to ustáli, nebyl by to potrat, ale porod. Dora musí poslední dny hodně často na malou, nejspíš ji mrňata tlačí na močák. Prostě těhule. Dnešní ranní teplota byla nižší (jen 36,8°C) a taky se moc nehrnula ke snídani. Může to být první předzvěst porodu, nebo ji prostě není nic moc. Ale vzhledem k tomu, že ji nakonec spořádala, tak si myslím, že to nebude tak horký, ... snad, zatím,...
 • 1.2.2011  Na závěr 56.dne je teplota i vše ostatní v normě (37,6°C). Dorotce se nechce moc hýbat, venku rozhoupe bříško v pomalém klusu a za chvíli už se válí ve sněhu. Dnes se nechala vyprovokovat Zojkou ke hře na zasněžené zahradě, vypadá při tom docela vtipně - její štíhlá hlava, nohy a k tomu to její veliký bříško. 

 • 31.1.2011  Dnes končíme 55.den - začínáme měřit teplotu. Výchozí hodnota je 37.4 st.C. Kolem pupíku má úctyhodných 88 cm.  
 • 31.1.2011  Nějak nestíhám doplňovat informace...takže zatím v krátkosti (brzy se polepším): Doris nám kyne před očima, chudinka, sotva se valí. Týden před porodem váží 33 kg, tzn., že přibrala necelých 7 kg. Ještě ji pro zajímavost změřím kolem pupku, určitě bude mít víc než páníček. Nalévá se jí vemínko, má mléčnou sekreci.  Miminka v bříšku rejdí jako klubko hadů, je to vidět i na pohled. Začíná se jí taky spouštět bříško dolů, jak povolují křížové vazy. Vyfotím, zdokumentuju, slibuju. Od čtvrka má doma připravenou porodní bednu, zkraje se na ní moc netvářila. Ale vzhledem k objemu svého bříška se nevejde do svého pelíšku a tak už 2 noci chrní v porodnici. Aspoň se tam může pohodlně natáhnout.
 • 22.1.2011  Kopou!  Ležím si tak u telky, Dorka natažená podél mě, ruku na jejím boku . . . ťuk, ťuk, . . . Lehounké ducnutí a hned ústup. Posunula jsem ruku víc na břicho a hned jsem se mazlila se dvěma prckama. Jedno mě zdravilo v maminčiných slabinách, druhé až skoro pod žebry. Zvláštní pocit, pěkný.
 • 19.1.2011  Podle PUPÍKU budoucí maminy začínáme mít dojem, že bude mít přinejmenším slůňata. Je jí stále teplo, povaluje se na zemi a funí.
 • 4.1.2011   Jsou tam - bublinky! Včera jsme byli u našeho pana mudra a hned na první kouk je tam objevil.  Dorotka je tedy prokazetelně březí a my se těšíme na štěňátka.  

   

 • 31.12.2010  Některé tradice jsou hezké a k nim patří SILVESTROVSKÝ VÝŠLAP K ČERTOVCE . Potkáte spoustu známých, podáte si s nimi ruku a placačku,  popřejete zdraví v příštím roce. Počasí bylo tak akorát, lidí mraky, pejsků přiměřeně. My si to užili, jen Dorka byla, jako často v poslední době, k ostatním psům nedůtklivá.  Asi má strach o ten svůj plný štěnětník.  Přidám dvě dnešní povedené hlášky:
 • 1) známý podotkl na adresu volně pobíhajících holek, škoda je nevyužít, daly by se přece zapřáhnout do sáněk s dětmi. Na to kamarád Honza odvětil: " to těžko, tyhle psi jsou totiž jen dekorační".  
 • 2)  cestou zpátky měly psice plné tlapky zmrazků a Zojce to už moc nešlapalo. Usadila jsem ji teda Pepovi do batohu, koukala ji z něho jen hlava. Vtom nás dochází skupina posilněných výletníků a my slyšíme: "tak se na to podívejte, já si nosím ze silvestra opici a tady ten si nese lišku"!   A pak že není veselo!     

  

 • 29.12.2010  Po poradě s naším panem doktorem odkládáme sono na příští týden, ach jo, to jsou nervy!  
 • 28.12.2010  Jestli je Dorča březí se dozvíme už brzo, je to už  22 dní od krytí, v nejbližších dnech tedy pofrčíme na ultrazvuk.
 • 26.12.2010  Tak teda nevím - podle páníčka je to jasný, prostě jeho miláček Dorinka je úplně, ale úúúúúúplně jiná, tak přece musí být těhule. Za normálních okolností je rozmalenec rozmazlená a teď mi přijde, že je vtěrka na Ntou a ještě víc. Dokonce zase může (ale až k ránu, když je FAKT chladno) do postele . Panička kritickým okem hlídá Dorčiny bůčky a zdá se, že se trochu plní. Ale když ono je to těžký, teď ji musíme přeci přilepšovat. To je "vitamínek" sem, vitamínek tam (vitamínkem rozuměj dílek mandarinky, kousek jablíčka).  No - za vitamínek se, pravda, schová i kousek sýra,  šunčičky,....Takže jsme stále v čekání....

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 



© www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma