- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > NOVINKY

NOVINKY

Březen 2020  dlouho jsme to s jedním psím kamarádem nevydrželi. A navíc, Petra Kotíková měla zrovna na jaře 2019 miminka od její Rendy (kterou jsem měla už dlouho v merku), tak jsem to ťukla a byla volná holčička, zázrak. Tak jo, no joooo, a po dovolené jsme mastili k Mělníku pro malou Freedu. Ta roste jako z vody, je trošku plašan a divoch - prostě mládí. S Dorotkou se milují a my milujeme je.

 

17.5.2019   po 14 letech jsme se rozloučili s naší kamarákou šeltičkou Zojkou, Co napsat k tomu, když odejde kamarád, který nás dlouhou dobu doprovázel... že děkujeme. Zojka neměla snadný životní start, pak nás svedla náhoda dohromady a myslím, že se v naší smečce cítila dobře. Uchovnili jsme ji, měla dva synky. Pak byla báječnou tetičkou Dorotčiným štěňátkům, mnohokrát byla kmotřičkou Lusilčiným koťátkům. Měj se dobře tam nahoře ❤. Stýslá se nám po tvým špičatým čumáčku. 

Novinky, novinky.. 2017, 2018, 2019...

Velmi to tu zanedbávám, přiznávám bez mučení. Víc se realizuji na sociálních sítích, co si budeme povídat. Na FB v různých psích a veterinárnchí skupinách, tam mě lze zastihnout. Čas běží, u nás se nic tak významného neděje, psí holky se drží, ťuk ťuk. Šeltie Zojka je 14 letá babička, užívá si svůj vlastní svět, trápí ji trošku artroza, za to absence zubů ji netrápí vůbec. A je hluchá, doslova jako pařez! Takže vzniká sposta komických situací. Flatičce Dorotce je právě 11 roků. Má šedou bradu, slabý šedý zákal na očích, je hodně líná a spavá, trošku ji ubírá sil arytmie srdíčka. Bere léky a drží se. Kéž nám to ještě pár let vydrží.

Předvýchova vodících psů... loni mě oslovila jedna věc, týkající se pejsků a pomoci ostatním. Organizace Pes pro tebe hledala a stále hledá předvychovatele, tak jsem tam napsala, slovo dalo slovo a 1.7.2018 jsme jeli pro štěně goldendoodla Sonyho. Následovalo třičtrvtě roku plného péče a výchovy malého uličníka. Rozvířil nám stojaté psí vody, naše seniorky ožily. Sony s námi absolvoval rafty na Orlici, občas se mnou chodil do kanceláře, do obchodu, apod. A hlavně nás čekala taková ta základní výchova a výcvik, sedni, lehni, chůze na vodítku, přivolání, odložení. Sem tam se zajelo do Prahy na sraz štěňat v předvýchově. Snad se mi to povedlo a Sony si neutrhne ostudu. Koncem února jsme ho "posunuli" do dalšího výcviku. Čekají ho rentgeny a kastrace, asi tak v červnu. Brouček náš, kéž na něj čeká férový život. Ať už jako vodícího (možná balančního) psa u klienta, nebo, pokud neprojde, tak spokojený život domácího mazlíčka. Stále to totiž nemá jisté... kromě vhodnosti povahy, dokonalosti výcviku, hraje roli i zdravotní stránka, především dysplazie kyčlí. Tak snad.

A co k předvýchově můžu říct? Zkusila jsem to a jako zkušenost dobrý. Ale asi mě to víckrát nezláká. Tak nějak jsem k tomu přistupovala jako ke canisterapii, pomoci potřebným. Ale rovina toho, že ho mám jen krátce, tak tu jsem tedy vůbec neodhadla. Tedy spíš sebe. Od začátku jsem se stavěla k tomu tak, že s tím do toho přeci jdu, nebudu mít problém ho dát po roce pryč. Noooo - možná jsem si to tak moc opakovala, že k němu nemůžu přilnout, až jsem si to skoro ošklivila - tím myslím, že mě to celé kdovíjak netěšilo. A tím špatné svědomí, že jsem výcviku nedávala tolik, kolik bych měla. Prostě špatně. Tedy já, pes ne, ten byl ok. Ale když porovnám Dorotu jako malou a další psy, které jsem cvičila, tak je Sony daleko větší pošuk. Milý, hodný, ale pošuk. Nebo se to zrovna trefilo celkově do mé životní situace, že mi to nedělalo radost. Nevím.... no prostě, jak pravil syn... stejně bys nedala pokoj, dokud bys to nezkusila. Tak jo, mám klid. Snad jsem Soňáčka nepokazila a bude se mít prima. A loučení? Hrůza, oba jsme s Pepou buleli. Co mám vám mám povídat.

Takže teď si užíváme jen s těmi našemi psími babkami. Těšíme se na jaro, na sluníčko a zahradu.

 

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma