- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > Kočky > Koťátka 2013

Koťátka 2013

 • 13.9.2013 Náš posledníček už není posledníček, ale prvníček! První společný živý tvor, co si spolu pořídil mladý pár z Chlumce. Beruška dostala jméno Nellinka a doufejme, že se nás štěstí drží a bude v nové rodině štastná a spokojená. Už máme i první reference od paničky Lucky: část cesty proplakala, ale potom už byla klidná. Doma nejdřív zkontrolovala špinavé prádlo, prostor za pračkou a pak vzala na milost zbytek bytu. No a usnula s Luckou na polštářku. Mějte se báječně!.
 • 12.9.2013 Čtvrtá koťátkovská beruška si nás pěkně omotává kolem paciček - chodí za mnou jako pejsek, večer je první v posteli a spí přitisknutá ke mně celou noc. A vrní a vrní. Nejen když ji pomazlíme, ale někdy se stačí na ni podívat a promluvit. Okamřitě startuje motorek v krku. Je to zvědavá opice, všechno ji zajímá, všude chce být.

 • O ostatních miminkách máme docela pravidelné zprávy. Z pražské Lindy je nakonec Kačenka. Tak dlouho se na ní volalo kočííí, čičí, kočííí - až se z toho stalo Kačííí. No není to krása. Líbí se jí jezdit s paničkou na chatu, o víkendu měla premiéru a moc si to užila. Jo a taky má příhody s vanou - děsně ji zajímá, takže už ji nechtěně navštívila prázdnou i plnou :).
 • Žlutá Hronovačka je Cinda, má se hezky, doma řádí jako pobrkaná, no prostě kotě. A jorkšíra Maxe má na hraní, akorát že Maxík ji ignoruje, aspoň zatím.
 • 31.8.2013 Během pár dnů se naše smečka zmenšila o další dvě kočičky. Z Modré holčičky je pražské děvče, jmenuje se Linda a vypadá to, že panička Iveta je báječná ženská. Přes léto spolu budou jezdit na chatu. A před chvílí odjela Žlutá beruška do nedalekého Hronova. Příjemná rodina na nás udělala příjemný dojem a první zprávy z nového domova jsou taky pozitivní. Tak snad máme na ty nové páníky kliku. Holčičky naše, mějte se v nových domovech co nejlíp, kéž máte před sebou dlouhý a šťastný život!
 • A poslední holčička s červenou mašličkou zjistila, že nemá kumpána na blbnutí, tak se ke mně přitulila a spí mi na klíně...  bude si zatím užívat rozmazlování kočičího jedináčka posledníčka :).
 • 26.8.2013 Včera jsme se rozloučili s první holčičkou - odjela do dalekého Brna a bude dělat radost Pétě a Lukášovi. Vybrali si třeštidlo s oranžovou šňůrkou a pojmenovali ji Lara. Cestou prý trošku brečela, ale pak si to všechno vynahradila. Od Petry se nehne ani na krok, spí ji za krkem. Tak snad polehoučku vzniká láska na celý kočičí život. Ve čtvrtek bude den s velkým D pro druhou slečnu. Pojede do Prahy a bude se jmenovat Linda. Tak se nám smečka zmenšuje.
 • 23.8.2013 Pomalu se nám vyměřený čas s koťátky blíží ke konci... v tomto období mívám velké nervy. Na jednu stranu hledáme nové páníčky pro naše vypiplané dětičky, samozřejmě nemáme v plánu, nechat si celou smečku doma ( i když jsou teda k sežrání, pokud mi zrovna nevisí na zácloně :)!) Na stranu druhou mám vždycky pochybnosti, jestli jsem zvolila dobře, jestli se v nové rodině bude mít kočička dobře. Co když ne, co když přejde počáteční okouzlení a ... už jsem se i spálila - tam, kde jsem odhadovala bezproblémové soužití s kočičím členem rodiny, to po čase nedopadlo dobře. Ale snažíme se, každého zájemce vyzpovídám, nejlepší je osobní návštěva předem. Tak snad budeme mít šťastou ruku.
 • Včera jsme vzali naše šedé nadělení na výlet ke kočičímu panu doktorovi. Pořádně je prohlédl, říkal, že jsou to pěkný štuclíci, rozhodně netrpí hlady, podle bříšek a hustého kožíšku se prý mají náramně. No a jsou to opravdu všechno holčičky. To jsme tu ještě teda neměli, várku holek! Minulý týden jsme všechno zvířecí osazenstvo odčervili a preventivně ošetřili Frontlinem proti breberkám. Jsou krásné dny, takže je často bereme na zahradu, kde se jim moc líbí a krásně se vyblbnou. I když oni (vlastně ony) umějí řádit i doma: máme takové soukromé mistrovství v atletice. To je : skok do výšky, skok do dálky, sprint, běh přes překážky,... ještě že neumějí házet oštěpem! No a sem tam se jim do toho namíchá zápas sumo :).
 • Nové fotky od Xeny najdeš, když klikneš na obrázek.

 • 11.8.2013 Miminečka naše - kde je vám konec?! Miminka se proměnila v bandu banditů... krááásně umějí spinkat, to je klidu! Ale jakmile se probudí, chvilku se rozkoukávají, pak párkrát tence mňouknou, jako že "tady jsem, jsem vzhůru" a pak začne tanec. Ještě tedy nejdřív vyčůrat a pak to vypukne. Honička, útoky ze zálohy, číhaná,...je to pěkný rachot, když to rozbalí všichni 4 najednou.  Maminka na ně dohlíží už jenom z povzdálí. Občas si vezme plyšovou myšku, s ní v zubech vprostřed obýváku svolává ratolesti zvláštním zvukem. Nejspíš je chce učit lovit.

 • Jo a ještě jedna , neblahá, novinka - na divoké vodě jsme utopili náš foťák, takže jsme pěkně nahraní. Vždycky musíme poprosit o fotečky naší milou Xenu. Se zpožděním doplňujeme fotky z července a taky pár čerstvých.
 • 26.7.2013 Naše miminka už nejsou žádná miminka! Mají plnou tlamičku zoubků, maminka před nimi začíná utíkat. Dohlíží na tu bandu z povzdálí. Včera jsem jim zkusila tvarůžek, nejdřív koukali nedůvěřivě, ale pak jim šmakoval. Dnes už ani nezaváhali. Granulky malinko ochutnávají, ale na milost je zatím moc neberou. Jako tradičně přestali používat svůj pelíšek, protože objevili psí a ten je prostě lepší. Takže mrňata spinkají v obrovském Dorotčině pelechu. Všude za námi pochodují - jak jim zmizíme z dohledu, spustí koncert :).
 • 14.7.2013 Poprvé se to seběhlo, že jsem nebyla celou dobuod jejich narození u miminek a docela jsem se obávala, jak na mě budou reagovat. Jestlipak zatím doma nezanedbali socializaci? Nooo,celá nadšená jsem se po příjezdu vrhla k bedýnce a ty potvůrky na mě normálně prskaly a syčely! Takže od návratu doháním, co jsem zanedbala - mazlím, beru do ruky, mluvím na ně (spíš šišlám, co bychom si namlouvali, že). Dnes jsme je poprvé vzali ven, Xena vytáhla foťák a na výsledek se můžete mrknout na rajčeti.

 • 26.6.2013 se Lusilce narodila malá štěstíčka. Tentokrát rekordní počet, rovnou 4 kousky! Ještě že jsme termín porodu měli tak krásně vypočítaný :)... rodilo se jako na objednávku a protože bylo vše v pořádku, mohla jsem s klidem na duši odjet na dovolenou. Ale stejně jsem byla jako na trní - doma jsem nechala plno instrukcí, na viditelných místech kontakt na našeho pana veterináře i non stop kliniku. Naštěstí nic z toho nebylo potřeba, koťátka prospívají, Lusilka je vzorná máma.  
 • Jo a ještě k porodu: opět rodičce asistovaly naše psí asistentky. Lusi se mezi bolestmi tulila k Dorotce, spolu je prodýchávaly. Každé narozené koťátko psí tetky vítaly, musely si ho očmuchat, maličko olíznout. A jako už tradičně se střídají v hlídání bedýnky. Ta příroda... 
 • Na vysvětlenou: tentokrát máme koťátka docela brzy, myslím od těch posledních. Lusi od odstavu posledních koťat ( v lednu) téměř nepřestala mrouskat. Říje se jí opakovaly s pravidelností 14 dní, stále jsem čekala, že TAHLE už bude poslední. Veterinář i zkušení chovatelé tvrdí, že se kočce říje několikrát opakuje, je třeba vydržet a pak bude dlouhou dobu klid. No, Lusi je asi výjimka. Po deváté říji jsem jsme se po poradě s vetem rozhodli zkusit opět námluvy. Zadařilo se, Lusila se od ženicha vrátila jako vyměněná, spokojeně spala a jedla a přibývala na váze. Takže teď má miminka a my máme chvilku času rozhodnout, co bude dál. Jestli kastrace (aby už měla holčička zasloužený klid), nebo hormonální antikoncepce (klid asi tak na rok).

 

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma