- malá chovatelská stanice psů
Hledat
Navigace: Z POLICKÉ KRČMY > Kočky > Britská modrá a další čičiny

Britská modrá a další čičiny

Kočku jsem měla odjakživa, vlastně vždycky to byl kocour. Postupně rezatce, mouráka, chlupáče i krátkosrstého. Samí venkovští krasavci.

     

Až na podzim 2007 jsme si přivezli briťulku Lusilku (nar. 6.9.2007). Je krásná po modré mamince Borůvce a určitě i po svém britském tatínkovi, ale toho neznáme.  Ambice v chovu čistokrevných koček jsme neměli, tudíž padla volba na britku bez papírů. A je hodná... což u britek, jak to tak sleduju kolem, není vůbec žádná samozřejmost..

Je fakt, že první rok byla taková svá, spíš dáma, než kočka mazlivá. Jen ne vzít do náruče, to se tvářila, že její výsost od nás chytne lepru, nebo něco ještě strašnějšího.

                   

Ale postupně se z ní stává micina jako každá jiná. Běží ke dveřím pozdravit, jen co si sedneme, už přistane na klíně a samým vrněním jí vibruje celý kožich. Občas to zpestří stojkou na hlavě (to jak se tulí a tře hlavou). Jedinou chybkou na kráse její povahy je to, že nemusí malé děti. Jak máme návštěvu a jsou to děti, zmizí jako pára. Nevím, možná má nějakou nedobrou zkušenost (ale kde by ji vzala mi není jasné), nebo je to pro ni moc chaotické a hopsající mládě - a tak vyklidí pole. A nebo prostě není zvyklá.

Měli jsme už párkrát koťátka, kuk na foto. Miminka byla celou dobu chována v obýváku a naprosto součást naší celé smečky. Tím pádem pro ně nebyli problém lidi, jejich přítomnost, mazlení a veškerá péče. Hodně hledíme na muchlací návštěvy, aby si mimča zvykala i na děti a cizí lidi. A odborný dohled nad nimi držely tetičky fenečky - nejlepší scénky vznikaly, když obrovská hlava naší Dorotky opečovávala šedivého drobečka.

        

 

rajce.net | místo pro vaše fotografie

 © www.zpolickekrcmy.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma